BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Bakalaurinio blogas

Trumpai - patarimai kaip skaityti šaltinius

darameja ● 2010-02-23

Skaitant literatūros šaltinius, svarbu, kad mintys bet kur nelakstytų, reikia skaityti internsyviai mąstant. Keli patarimai, kaip tai daryti:

  • Pirmiausia - nenaudokite markerio. Geriau pieštuką ar parkerį. Žymėjimas gali lengvai atitraukti nuo mąstymo ir mokymosi ir sumažinti teksto suvokimą. Žymėjimas marketiu tik atrodo, kaip aktyvus skaitymas, tačiau iš tiesų tai gali užliuliuoti jus ir paversti pasyviu skaitytoju.
  • Skaitydami paraštėse prisirašykite idėjas, kurios šauna į galvą skaitant, užrašus apie tai, kas atrodo svarbu, priminimus, kaip šaltinis gali sietis su jūsų tyrimu. Tokie veiksmai leidžia nepamiršti, dėl ko skaitote. Viso tyrimo metu, šie užrašai bus jums kaip priminimai apie svarbius dalykus.
  • Sudarykite savo simbolių sistemą, pavyzdžiui žvaigždute pažymėkite pagrindines idėjas, klaustuku - keistas idėjas. Kaip ir prierašai paraštėse, šie ženklai leis jums prisiminti, kokos idėjos kilo skaitant.
  • Įpraskite klausti savęs klausimus - “ką tai reiškia?”, “kodėl autorius padro tokią išvadą?”. Užsirašykite šiuos klausimus. Jie primins, kad dar nepakankamai įsigilinote į tesktą ir į jus galėsite atsakyti vėliau, kai perskaitysite daugiau.

Taigi tiek šiame įraše. Kitame - dar apie kritiškumo aspektą jūsų literatūros aprašyme.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (0) : "Trumpai - patarimai kaip skaityti šaltinius"

Rašyti komentarą