BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Bakalaurinio blogas

Tyrimo struktūra

darameja ● 2010-03-23

Tyrimo struktūra - tai bendras planas, kaip jūs atsakinėsite į tyrimo klausimus (tyrimo klausimų konkretus nustatymas yra itin svarbus žingsnis). Struktūra apima: aiškiai suformuluotus tyrimo tikslus pagal jūsų tyrimo klausimus, šaltinius, iš kutių rinksite informaciją, ir numato galimus trukdžius (priėjimas prie duomenų, laikas, vieta, pinigai).

Tyrimo tikslas. Pagal tai, kokis tyrimo klausimus iškėlėte, galima nusakyti, koks bus tyrimo atsakymas - apibūdinamasis, tiriamasis arba paaiškinamasis.

  • Tyriamasis - paaiškinamos naujos problemos, atrandamos naujos perspektyvos ir požiūriai. Galima atlikti: tiriant literatūrą, apklausiant srities ekspertus, atliekant fokus grupių interviu. Atliekant tokį tyrimą, reikia būti pasiruošus pakeisti tyrimo kryptį, atsiradus netikėtai informacijai ir tyrimo rezultatams.
  • Apibūdinamasis - tiksliai apibūdina tiriamą objektą. Dažnai būna dalis paaiškinamojo tyrimo, nes prieš renkant informaciją ir tiriant fenomeną, reikalingas tikslus jo vaizdas. Šiame tyrime glūdi pavojus apibūdinti per daug - tada kyla klausimas “o kas iš to?”, reikalingos kažkokios tyrimo išvados, rezultatai. Dėl to dažniau būna atliekami apibūdinamieji-paaiškinamieji tyrimai.
  • Paaiškinamasis - tikslas tiriant problemą yra paaiškinti santykius tarp kintamųjų (kuris iš problemos elementų priklauso nuo kito ir kokia ta priklausomybė).

Na, tikiuosi bent kiek aiškiai čia surezgiau viską. Iš tiesų vargina dirbti nuo 9 iki 17 val. ir dar užsiimti bakalaurinio rašymu. Taip ir liks Anglija ir Londonas neištirti tiek, kiek norėčiau. Šiaip jei rašau neaiškiai ir reikia plačiau, kažką daugiau paaiškinti - nesidrovėkit, rašykit į komentarus. (jei kas perskaito mano įrašus…).

O dėl mano pačios bakalaurinio, tai skaintant visokią literatūrą neblogų idėjų kilo, tik dabar laukiu atsakymo iš vadovo ir tada (jei bus singal-green) imsiuosi darbo rimtai, kad pavasarį daugiau po parkus galėčiau pavaikščioti, o ne prie bakalauro tupėti.

Kitam įraše apie tyrimo strategiją.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (0) : "Tyrimo struktūra"

Rašyti komentarą