BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Bakalaurinio blogas

Literatūros apžvalga

darameja ● 2010-02-19

Literatūros apžvalga yra svarbi, nes kiekvienas darbas (na bent didžioji didžioji dauguma akademinių) remiasi kokiais nors praeities darbais. “Atsistoti ant milžino pečių”, nes iš ten matyti geriau ir toliau. Apžvelgę literatūrą, jūs nekartosite tokių pačių tyrimų bereikalingai (neišradinėsite dviračio taip sakant) ir įsigilinsite į temą.

Literatūros apžvalga priklausys nuo to, kokį metodą tyrimui naudosite - dedukcinį ar indukcinį, Dedukcinis metodas - prieš skaitydami literatūrą jūs jau turite iškėlę hipotezę ir tikrinate ją apžvelgdami šaltinius. Indukcinis metodas - jūs turite aiškų tyrimo tikslą ir klausimus bei uždavinius, tačiau hipotezė nėra iškelta. Jūs sukuriate hipotezę apžvelgę literatūrą. Dažnai literatūros būna labai daug, taigi neįmanoma jos visos apžvelgti, todėl svarbu pasirinkti tik tinkamiausią jūsų tyrimui.

Kitas svarbus punktas - literatūraos apžvalga turi būti kritiška. Tai neturi būti tik perskaitytų šaltinių sąrašas. Idėjos pateiktos kituose tyrimuose turi būti sujungtos, palygintos vienos su kitomis. Taip parodysite kaip šios srities teorijos vystėsi ir kokios jos dabar.

Literatūros apžvalga turi ir kitokių tikslų:

  • ji padės dar labiau sukonkretinti jūsų tyrimo klauimus bei uždavinius
  • pateiks idėjų tyrimui, apie kurias nepagalvojote
  • išvengsite tyrimo pasikartojimo
  • peržvelgsite esamas nuomones jūsų tyrimo objekto atžvilgiu laikraščiuose, profesiniuose žurnaluose ir sužinosite, kurie tyrimo klausimai ir uždaviniai domina kitus srities atstovus.
  • peržvelgsite galimas tyrimo strategijas ir būdus, kuriuos galėsite panaudoti savo tyrime
  • atrasite rekomendacijas tolimesniam tyrimui

Šiam įrašui manau užteks tiek, kitas bus daug ilgesnis - daugiau apie tai, kaip šaltinius skaityti ir aprašyti kritiškai.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (0) : "Literatūros apžvalga"

Rašyti komentarą